Pattaya

Pattaya     Okolí apartmánů     Ostrovy     Pláže

Destinace Pattaya

Pattaya leží na východním pobřeží Thajského zálivu, asi 100 km jihovýchodně od Bangkoku a jedná se o jedno z nejnavštěvovanějších středisek Asie. Oblíbenost Pattaya ukazují i statistiky – přední plážový resort navštíví třetina všech turistů, kteří navštíví Thajsko. Hlavním lákadlem Pattaya jsou především pláže a okolní ostrovy a nejrůznější možnosti dalších aktivit a zábavy. Každý si zkrátka v Pattaya najde to "své".

Každé místo Pattaya nabízí svou jedinečnou atmosféru, takže si každý může vybrat oblast dle svých preferencí. Rodiny s dětmi více ocení klidnou atmosféru pláží Jomtien nebo Pratamnak. Oproti tomu turisté, kteří si chtějí užít především noční život v Pattaya, se nejvíce zabaví v jižní části města. O širokou škálu zábavy se postará řada nočních klubů, barů, hospod, diskoték nebo kabaretů. 

Během dne můžete vyzkoušet nepřeberné množství sportovních aktivit na souši, ve vodě nebo dokonce ve vzduchu, včetně rybaření nebo golfu. Za návštěvu stojí zábavní parky, muzea, botanické zahrady či jiné známé turistické atrakce. Inspiraci můžete najít například v naší sekciKam na výlet.

Pattaya má tropické vlhké a suché klima, které se rozděluje do následujících období: teplé a suché (listopad až únor), horké a vlhké (březen až květen) a teplé a deštivé (červen až říjen). Hlavní turistická sezóna je zde v měsících prosinec – březen, kdy je zde klima pro našince nejpříhodnější (nižší vlhkost vzduchu a teploty pod 30 stupňů). Neuděláte však chybu, pokud se do Pattaya vydáte i mimo hlavní turistickou sezónu. Změny klimatu totiž nejsou nijak dramatické a navíc pak máte možnost si mimo sezónu užít klidnější dovolenou a na okolních ostrovech najít liduprázdné exotické pláže

Tropické prostředí Pattaya nabízí vše potřebné pro jednu z Vašich nezapomenutelných dovolených.

Nahoru


 

Okolí apartmánů

Pattaya se dělí na několik residenčních oblastí, zjednodušeně – severní tj. Naklua, centrální tj. Pattaya City a jižní tj. Pratamnak Hill a Jomtien.

Naše apartmány se nachází v několika nově vystavěných budovách (tzv. condominiích) v lokalitě Pratamnak Hill.

Pratamnak Hill patří mezi jednu z nejlepších lokalit pro ubytování v Pattaya. Oblast se nachází na výběžku mezi centrem Pattaya a oblastí Jomtien. Jedná se o nejvýše položené místo ve městě, na jehož vrcholu stojí budha tzv. Buddha Hill. Pratamnak se pozvolna svažuje až k plážím Cozy Beach, Pratamnak a Dongtan.

V poslední době si získává pověst jako Beverly Hills of Pattaya. Jeho skvělá poloha zaručuje, že se do centra Pattaya za zábavou nebo nákupy či do přístavu, odkud můžete podniknout výlet na nedaleké ostrovy, dostanete během 5 minut jízdy dopravním prostředkem. Pláž Cozy Beach je od apartmánů ve View vzdálena asi 300m. Na pláž z Laguna Bay I se dostanete pěšky za 5 minut.

Celá residenční čtvrť je velmi klidná, bez hlučných barů či diskoték. O celou oblast je dobře pečováno i s ohledem na to, že zde má dům  dcera současného krále, která do Pattaya příležitostně přijíždí na chvíle oddechu. Najdete zde mnoho malých populárních obchodů s potravinami 7 Eleven a Family Market. A takřka na každém kroku můžete ochutnat vynikající thajskou kuchyni v některé z místních restaurací za velmi „lidovou“ cenu.

V těsné blízkosti se nachází i sportovní klub - Royal Cliff Beach Fittness Club, kde si můžete zahrát tenis, zpotit se v posilovně, vyzkoušet squash nebo procvičit odpal na jedné ze cvičných golfových jamek.

Nahoru


 

Ostrovy

Kolem Pattaya se rozprostírají malé pobřežní ostrovy lemované krásnými plážemi a průzračnou vodou s korálovými útesy. Ostrovy jsou oblíbeným cílem pro organizované výlety, a to především díky ideálním podmínkám pro šnorchlování. Výlet je možné podniknout i na vlastní pěst, a to plavbou lodí z jižní části města Pattaya. Ceny se liší v závislosti na Vašich vyjednávacích schopnostech, destinaci a typu lodi. Pokud si chcete užít soukromý výlet, je možné si na půl dne pronajmout jednu z opravených koloniálních lodí a užít si celý den privátního šnorchlování.

 

Koh Larn

Koh Larn

Na Koh Larn neboli Korálový ostrov, největší z ostrovů obklopující pobřeží Pattaya, Vás turistická loď dopraví za 45 minut a motorový člun dokonce za čtvrt hodiny. Jednou z nejoblíbenějších atrakcí je plavba na ostrov lodí s proskleným dnem, která nabízí úchvatný pohled na podmořský život v okolí korálových útesů. Na Koh Larn si na své přijdou také milovníci šnorchlování, potápění, windsurfingu, vodního lyžování či parasailingu.

Na hlavních plážích ostrova doporučujeme navštívit některou z mnoha rybích restaurací, které nabízejí mořské pochoutky z oblasti kolem Pattaya. Pokud se chcete vžít do role místních rybářů, vyzkoušejte si na vlastní kůži rybolov na otevřeném moři buď na tomto ostrově nebo na sousedních Ko Phai a Ko Sak.

   

 

Koh SametKoh Samet

Nádherný ostrov ležící ani ne hodinu jízdy od Pattaya je součástí národního parku Khao Laem Ya-Koh Samet, který se rozprostírá nejen na pevnině, ale zahrnuje právě i některé z blízkých ostrovů. Koh Samet je součástí národního parku a návštěvníci platí jednorázový vstupní poplatek – následně jim je však umožněn vstup na všechny nádherné ostrovní pláže. Ostrov leží mimo pásmo většiny silných monzunů, což zaručuje příjemné počasí téměř po celý rok. I proto je Koh Samet častým cílem turistů, kteří obdivují místní pláže s oslnivě bílým pískem, kokosovými palmami a průzračnou vodou.

Koh Samet je mezi turisty hojně navštěvovanou a oblíbenou destinací nejen díky nádherným plážím s bělostným pískem. Objevíte zde také vynikající gastronomii bohatou na mořské plody a exotickou přírodu s bujnou vegetací.

Celý ostrov je jen šest kilometrů dlouhý a tři kilometry široký. Ideální způsob jak ostrov poznat, je půjčit si motorku v některé z místních půjčoven (cca 200 THB na den), ostrov si procestovat a při té příležitosti se zastavit a vykoupat na některé z nádherných pláží.

 

Koh Chang

Ostrov je dlouhý (od severu k jihu) asi 30 km a široký cca 14 km a žije na něm necelých 5.500 obyvatel. Koh Chang je v současné době považován za "zapomenutou perlu", protože turistický ruch ještě není tak velký jako na jiných ostrovech, přesto nabízí krásná místa, bílé písčité pláže i velmi solidní infrastrukturu.

Koh Chang je překvapivě členitý. Uprostřed ostrova se táhne džunglí porostlé pohoří s nejvyšším vrcholem Kaho Salak Phet (744 metrů nad mořem), které rozděluje samotný ostrov na dva různé světy. Na západním pobřeží jsou větší pláže, proto je zde situována i většina resortů, hotelů, restaurací a zábavních center a podniků. Na východním pobřeží jsou ubytovací kapacity zřídka, naopak zde spíš přebývají místní obyvatelé a je zde nemocnice a úřadovna místního guvernéra.

    

 

Nahoru


 

Pláže

Mezi nejnavštěvovanější pláže patří bezesporu Pattaya a Jomtien, na kterých to jde znát především o víkendu. Naopak mezi tišší pláže, ideální pro klidnou procházku, patří třeba pláž Wongamat či Cosy Beach. Pravou exotiku s bělostnými plážemi pak najdete na některém z blízkých ostrovů

 

Thailand beachPláž Pattaya

Čtyřkilometrová pláž Pattaya, klenoucí se do tvaru půlměsíce je po celé délce lemována pěší zónou s palmami a nádhernými hotely, nákupními centry, trhy, restauracemi, a také množstvím barů a diskoték. Pláž je živá a rušná. Přesto zde naleznete během Vaší procházky městem příjemný odpočinek ve stínu palem a šumění moře.

 

Pláž Jomtien

Jižně od Pattaya leží oddělená pláž Jomtien, která je ideální volbou pro rekreaci rodin s dětmi i pro všechny milovníky vodních sportů. Na pláži Jomtien je možnost vyzkoušet si vodní skútry, parasailing a dokonce i zapůjčit si menší jachtu.  Šestikilometrová pláž je obklopena luxusními hotely, komplexy bungalovů a restauracemi. Pláž Jomtien je klidnější alternativou pláže Pattaya, která se nachází v centrální části.

 

Pláž Cosy

Ve spodní části malého útesu mezi plážemi Pattaya a Jomtien je po schodech z útesu přístupná pláž Cosy. Při první návštěvě lze Cosy snadnou minout bez povšimnutí, mějte proto oči otevřené a hledejte pečlivě kultivované zahrady na vrcholu útesu, ze kterých je na Cosy přímý výhled. Samotná pláž je poměrně široká, a to především při odlivu, který odhalí hrubý, ale velmi udržovaný a čistý písek. Pláž Cosy se řadí ke klidnějším plážím v Pattaya a díky své poloze pod Pratamnak Hill a vzdálenosti pouhých 300 m od apartmánového domu View je ideální volbou pro návštěvníky našich apartmánů.

           

 

Pláž Pratumnak

V jižní části města Pattaya je, podobně jako Cosy, další z místních skrytých pokladů – pláž Pratumnak. Je umístěna v jedné z malebných zátok mezi Pattaya a Jomtien. Ve stínu stromů se kolem pláže vine udržovaná stezka, která spojuje pláže Pattaya a Dongtan a rozšiřuje se až k Jomtien. Pratumnak má dvě části – první je tvořená hladkými písečnými plážemi, které jsou ideální pro rodiny s dětmi; ty zde mají prostor jak na běhání a hraní, tak i bezpečné koupání. Druhou část tvoří skalní oblasti, kterou vyhledávají především místní obyvatelé kvůli rybaření., ale vyzkoušet si ho mohou i běžní turisté. Jinak se nabídka služeb neliší od ostatních pláží a i Pratumnak nabízí řadu restaurací a barů. 

 

Thailand BeachPláž Dongtan

Dongtan se nachází mezi plážemi Jomtien a Pattaya a rozhodně ji nelze minout. Při cestě z pláže Pattaya na pláž Jomtien po Thappraya Road dorazíte na její konec, kde začíná Jomtien Beach Road – právě na této ulici u místní policejní stanice je i cedule, která vás přímo nasměruje na pláž Dongtan. Ta leží přímo za resortem Avalon Beach, je známá jako „pláž gayů“ a každý den je velmi živoucí a rušná. Součástí pláže jsou i veřejné toalety a sprchy. Dongtan je oblíbeným místem pro pouliční prodavače, kteří neustále nabízejí své služby či nejrůznější zboží. Pláž navíc dosahuje až k místnímu vyhlášenému aquaparku Pattaya Water Park. Místí komunikace je od pláže vzdálená zhruba padesát metrů a je určená pouze pro cyklisty a chodce, tudíž na pláž nedoléhá zvuk automobilů a motocyklů.

 

 

Pláž Wongamat

Severně od Pattaya se nachází pláž Wongmat v Na Klua, která je velmi tichá, čistá a stranou od hlučného nočního života na jihu. Na Wongamat trvá cesta z pláže Pattaya zhruba dvacet minut místními pickupy (v Thajsku známými jako „songtheo“). To, že je pláž mnohem klidnější než Pattaya nebo Jomtien je dáno tím, že pláž nelemuje žádná promenáda a ani přímo kolem ní nejezdí vozidla. Kvůli tomu je zde i menší nabídka sportovních aktivit, bez aut totiž není možné přivézt potřebné vybavení, k dispozici je však několik podniků, kde si lze zakoupit občerstvení. Pláž nabízí spoustu nádherných malých zátok, které nejsou příliš navštěvované a poskytují příjemné soukromí. 

Nahoru