Thajsko

Thajské království, dříve známé pod jménem Siam, Vás uchvátí nejen svými přírodními a kulturními krásami, ale také svou "duší". země jihovýchodní Asie sousedící s Manmarem, Laosem, Malajsií a Kambodžou má okolo 66 milionů obyvatel, na severu typické horské vesničky, místa pro dobrodružství i poznávání kultury, nalezení sebe sama, na jihu pak turitická centra s dokonalými plážemi a bohatým podmořským životem. Rozloha Thajského království je 513 115 km2 a téměř pětina všech obyvatel se koncentruje v hlavním městě, Bangkoku.

Thajsko je zemí s neskutečně bohatou kulturou a starodávnou historií. Jako jedna z mála asijských zemí nebyla nikdy pod nadvládou žádné evropské země. Nejvyšším představitelem země je král Ráma IX., který je nejdéle vládnoucím panovníkem na světě- vládne více než 65 let. Spolu se svou manželkou, královnou Sirikit, patří mezi nejuctívanější osoby Thajska a jeho portrét nechybí v žádné domácnosti.

Pro návštěvu tohoto jedinečného království jsou nejlepší zimní měsíce, které mají nejmenší úhrn srážek. Ačkoliv se může zdát, že dvanáctihodinová cesta letadlem je dlouhá, na jejím konci Vás čeká zcela jiný svět, než na který jste zvyklí. Nebojte se prozkoumat i místa mimo hlavní město, právě ta nesou tradice, kulturu a spirituálního ducha celé země.

 

HISTORIE

OBYVATELTVO,
NÁBOŽENSTVÍ, JAZYK
ADMINISTRATIVNÍ
ČLENĚNÍ A MĚNA
GEOGRAFIE PODNEBÍ
         
FAUNA A FLÓRA ČAS A STÁTNÍ SVÁTKY THAJSKÁ GASTRONOMIE THAJSKÁ MASÁŽ VÍZA A DOKLADY

 

Ikony použity ze serveru flaticon.com